Optymalizacja pracy w Twojej firmie – pakowanie paczek

PRZYGOTUJ SIĘ NA WZROST ZAMÓWIEŃ

Posiadasz firmę, która sprzedaje swoje produkty w Internecie? Pewnie doskonale zdajesz sobie sprawę, że to, co się dzieje latem w Twojej firmie, to tak naprawdę przedsmak tego, co czeka Twoją firmę zimą. Ale czego tak naprawdę możemy spodziewać się po zmieniającej się aurze? Sezonowość ma duże znaczenie dla e-commerce – przekonałeś się już o tym? Istnieje tendencja, która udowadnia, że jesienią i zimą maksymalizuje się w użytkownikach chęć kupowania. Dzieje się tak ze względu na zmianę pory roku oraz fakt, że wielkimi krokami będą zbliżać się święta Bożego Narodzenia. Wówczas klienci nagminnie wymieniają odzienia wierzchnie i powoli kompletują prezenty dla bliskich. Często są na tyle zabiegani, że zamiast wybrać się do pobliskiej galerii czy sklepu stacjonarnego, decydują się na szybkie zakupy w Internecie, czego skutki odczuwają wszyscy ci, którzy prowadzą sprzedaż online. Nie ma się jednak co tym klientom dziwić – sam pewnie chętniej przeglądasz asortyment sklepu na stronie internetowej, a nie na jej sklepowych półkach. Przede wszystkim dlatego, że ten rodzaj kupowania jest po prostu szybszy i wygodniejszy… Skoro jednak zakupu dokonuje się tak komfortowo, to może i realizacja tego zamówienia mogłaby przebiegać podobnie i być równie przyjemna?

INWESTYCJA, KTÓRA SIĘ OPŁACA

Biorąc jednak pod uwagę realia – wiemy, że nie zawsze to wygląda w ten sposób. Wielu firmom mimo wszystko brak wewnętrznej organizacji pracy, wdrożonych rozwiązań optymalizacyjnych czy po prostu doświadczonych i wyszkolonych pracowników. Dlatego, jeśli i Ty czujesz, że w strukturze działania Twojej firmy jest coś, co można było by zmienić, poprawić i podrasować to warto byłoby zrobić taki „rachunek sumienia” i zastanowić się, jakie działania wdrożyć. Jednym z nich może być inwestycja w profesjonalny stół do pakowania paczek, który świetnie radzi sobie z optymalizacją wszystkich wcześniej wspomnianych kwestii. Stół do pakowania spełnia wszystkie normy w pełni profesjonalnego stanowiska pracy – jego obsługa jest łatwa i wygodna, a praca na nim niezwykle intuicyjna, nawet bez pomocy instrukcji. To właśnie dlatego tak skuteczne przyspiesza, usprawnia i optymalizuje działania pracowników, minimalizując ryzyko błędów i redukując wytwarzanie nadmiernej ilości odpadów. Zastanawiasz się jak to możliwe? Na te kwestie składa się kilka ciekawych rozwiązań oraz szczegółów, które ktoś przemyślał wcześniej, na rzecz zoptymalizowania i usprawnienia Twojej pracy w firmie.

ŁATWA I KOMFORTOWA OBSŁUGA WSZYSTKICH KOMPONENTÓW

Każdy stół do pakowania 4lop może być dostosowany do Twoich indywidualnych preferencji i z racji tego zawierać jedynie takie komponenty, które będą specjalnie zaprojektowane właśnie dla Ciebie. Szukając najbardziej optymalnych rozwiązań, producenci doszli do wniosku, że stół do pakowania paczek powinien być wielomodułowy i marka 4lop właśnie takie stoły proponuje w swojej ofercie. Mimo że wersja podstawowa stołu jest bazowa, to finalna może wyglądać zdecydowanie inaczej. Stoły różnią się między sobą zastosowanymi rozwiązaniami czy konkretnymi elementami. Ze względu na to pracownik nie traci czasu i energii na zbędne zastanawianie się „Co do czego?” i działa intuicyjnie przy pomocy wyłącznie niezbędnych mu komponentów. W takiej sytuacji nie straszne powinno być dla przedsiębiorcy zatrudnienie nowego pracownika, który do tej pory nie miał styczności z tego typu rozwiązaniami. Brak doświadczenia absolutnie nie dyskwalifikuje danej osoby – wręcz przeciwnie, pracodawca może od podstaw wdrożyć ją w zoptymalizowany system pracy, który wpłynie jednocześnie na jej jakoś i co za tym idzie, efektywność.

OPTYMALIZACJA CZASU PRACY

Ze względu na odpowiednio i indywidualnie dobrane elementy, skutecznie kurczy się czas pracy, który przedtem przeznaczony był na realizację jednego zamówienia. Pracownik, którego działania na magazynie oparte są na funkcjonalności stołu 4lop jest w stanie pracować szybciej oraz wykonywać tę pracę z lepszymi efektami. Wówczas użytkownik nie działa „samodzielnie”, a z pomocą wielu ciekawych i nader praktycznych rozwiązań, które sprawiają, że praca magazyniera jest prostsza i przyjemniejsza niż do tej pory. Co bardzo wygodne, wszystkie niezbędne akcesoria zawsze znajdują się w zasięgu ręki. W momencie, kiedy nasza praca lub praca pracownika jest dobrze zorganizowana, pakowanie paczek jest łatwiejsze i nie wymaga takiego zaangażowania, jak podczas pracy bez praktycznego sprzętu tego typu. Wykorzystane w stole narzędzia, takie jak nóż do cięcia foli, uchwyt na folię stretch czy wygodna półka, na której umieścisz laptopa pozwolą na wykonanie tej samej pracy w zdecydowanie krótszym czasie. Poprawa warunków pracy jest odczuwalna praktycznie natychmiast i zdecydowanie wpływa na wydajność oraz co za tym idzie, motywację oraz zadowolenie z pracy Twoich pracowników. Chcesz, aby czuli się komfortowo w Twojej firmie? Spraw, by potencjał Twoich pracowników był wykorzystany w 100%.

OBNIŻENIE MARGINESU BŁĘDU

Każdemu przecież zdarza się błąd, jednak rozsądny właściciel firmy e-emmerce powinien przecież wiedzieć, jak to ewentualne ryzyko skutecznie zminimalizować. Biorąc pod uwagę wszystkie aspekty takich niedopatrzeń, bo z reguły właśnie w ten sposób powstają błędy, warto zainwestować w urządzenie, które za Ciebie zarejestruje wszystkie szczegóły i przebieg Twojej pracy. Przynosi naprawdę satysfakcjonujące rezultaty… Pewnie już się domyślasz? Jest to kamera monitoring! Czyli jeden z najbardziej praktycznych komponentów, zastosowanych w przypadku stołów do pakowania paczek, który może być zamontowany na nich za pomocą dodatkowego uchwytu. Kamerę taką można zamontować wówczas w dwóch taktycznych miejscach – pierwszą nad blatem, tam gdzie jej oko będzie rejestrować stół oraz rzeczy znajdujące się na nim, drugą zaś nad wysięgnikiem na dokumenty, co ułatwi nam rejestrację wszystkich niezbędnych danych czy informacji oraz pracę nad nimi. Pewnie zdajesz sobie sprawę, że niekiedy podczas pakowania wkrada się lekkie rozproszenie czy rozkojarzenie – może sam miałeś tak nie raz? Oczywiście wpływa to niekorzystnie na jakość przygotowywanych przez Ciebie przesyłek. Niekiedy posłuszeństwa może odmawiać Ci także system, na którym pracujesz i wobec tego wprowadzić Cię w błąd, który niestety zadziała lawinowo. To znaczy, że owe niedopatrzenie może rzutować nie tylko na osobę, która niefortunnie przygotowała przesyłkę z błędem, ale i potencjalnego klienta, który będzie niezadowolony z dostarczonego mu zamówienia. Jednak za sprawą praktycznej kamery weryfikacja złożonej dokumentacji, przedstawienie sposobu pracy pracownika i kontrola pracy własnej nie będzie już taka trudna!

REDUKCJA ZUŻYCIA TWORZYW SZTUCZNYCH

Zastanów się, jak w chwili obecnej możesz realnie wpłynąć na zużycie materiałów w Twojej firmie? Niekiedy wymaga to zaplanowania i wdrożenia nowych rozwiązań oraz optymalizacji ówczesnych. Jedną z możliwości gwarantuje stół do pakowania paczek. Jest to rozwiązanie, które zdecydowanie ułatwi i umożliwi zarówno Tobie, jak i Twoim pracownikom pracę bez nadmiernego zużycia surowców. Co to znaczy? Czy trzeba rekonstruować cały dotychczasowy system? Otóż nie. Decydując się na tę taktykę nie rezygnujesz z obecnych metod, a usprawniasz te, wykorzystywane do tej pory. Nadal korzystasz z takich materiałów, jak folia bąbelkowa, folia stretch czy karton papierowy. Mimo to, za sprawą zaimplementowanych w stole rozwiązań, totalnie minimalizujesz ich zużycie. Uchwyt na folię stretch sprawi, że dobrze naciągniesz i odmierzysz niezbędną jej ilość. Gilotyna do stretchu z kolei pozwoli na precyzyjne cięcie bez zbędnych ścinek czy nadmiaru materiału. To już naprawdę sporo w stronę maksymy less waste. Jak to się mówi, nie od razu Rzym zbudowano, a od czegoś przecież trzeba zacząć. Wielu klientów 4lop przekonało się o tym, że można faktycznie i w szybkim czasie zredukować zużycie tworzyw sztucznych i przy okazji sporo zaoszczędzić. To proste. Im mniej śmieci produkuje Twoja firma, tym mniejsza będzie regularność ich wywozu, a co za tym idzie, kosztów z nim związanych.

NIC DODAĆ, NIC UJĄĆ

Chcąc odnieść się do tytułu akapitu, pozostaje tylko potwierdzić tę tezę. Profesjonalne stoły do pakowania marki 4lop to połączenie bazowego, bardzo dobrej jakości standardu konstrukcji z innowacyjnymi komponentami o walorach skrojonych specjalnie pod potrzeby klienta. To właśnie Ty decydujesz jak finalnie wygląda i funkcjonuje produkt, który od nas otrzymujesz! Stoły do pakowania 4lop to sprawdzony sposób na szybkie, łatwe i wygodne pakowanie paczek przeznaczony dla małych i średnich firm e-commerce. Chyba, że podczas składania zamówienia przesadzisz i zdecydujesz się na wszystkie możliwe elementy, które znajdziesz na stronie. Wówczas istnieje prawdopodobieństwo, że niektóre z nich w Twojej firmie się po prostu nie przydadzą. Po co w takim razie wybierać te, które będą przeważnie zakurzone lub co gorsza, wadziłyby podczas korzystania z tych najbardziej niezbędnych? Warto zdecydować się na te, które najlepiej sprawdzą się akurat w Twojej działalności. A może kompletnie nie wiesz jakie elementy wybrać, by stół był odpowiednio dostosowany? Skontaktuj się z nami, a my stworzymy indywidualny projekt specjalnie dla Ciebie. Nie podpuszczamy Cię, ale naprawdę warto się przekonać!

Powrót na górę